X

Lapų pūstuvas arba pučianti šluota!

08.02 2016 13:47

Visai neseniai išgirdau frazę „pučianti šluota“. Anksčiau nebuvau jos girdėjęs, nors šioje srityje dirbu jau pakankamai ilgai! Po poros patikslinamųjų klausimų viskas buvo aišku: tai tiesiog lapų pūstuvas. Terminas „pučianti šluota“ skamba labai įdomiai ir vis dažniau vartojamas tarp importuotojų ir pardavėjų.

Kam gi naudojama „pučianti šluota“? Pavadinimas „lapų pūstuvas“ pasako labai daug. Jis sukurtas lapams pūsti surinkti ir tam, kad būtų lengviau sutvarkyti didesnius plotus. Turiu iš karto įspėti – tai tikrai nėra vienintelis darbas, kuriam atlikti naudojamas šis prietaisas. Baltijos šalyse, ypač Estijoje, ši šluota naudojama mažiausiai šešiems ar septyniems skirtingiems darbams.

Rudenį krentant lapams lapų pūstuvas gali būti naudojamas keliais būdais. Pigesni pūstuvai turi vieną funkciją: jie lapus pučia pageidaujama kryptimi. Šiek tiek brangesni modeliai turi ne tik pūtimo funkciją. Paprastai tokiais atvejais yra galimybė smulkinti lapus. Surinkti lapai susmulkinami, maiše užima mažiau vietos ir kur kas greičiau suyra kompostinėje.

Baigiantis rudeniui lapų pūstuvo nėra prasmės giliai paslėpti, nes šis prietaisas mėgsta labai sniegingą žiemą. Ne kartą po to, kai iškrenta šviežio sniego, esu paleidęs šį aparatą ir nuo kelio bei automobilio nupūtęs sniegą. Be abejo, tai galima daryti tik jei sniegas šviežias ir temperatūra minusinė. Ir daugelyje automobilių pardavimo aikštelių sniegui nuo automobilių valyti naudojamas pūstuvas – tai padeda išvengti automobilių paviršiaus pažeidimų, o efektyvumas daug didesnis.

Statybų objekte lapų pūstuvui yra kas veikti vasarą ir žiemą. Pirmiausia įvairių tarpų ir nulietų vietų valymas lapų pūstuvu yra kur kas paprastesnis ir greitesnis nei šluotele. Vasarą tas pats galioja kalbant apie statybines dulkes ir smėlį. Tokiu atveju reikėtų dėvėti tinkamą aprangą ir naudoti apsaugos priemones – smėlio gali patekti į akis ar ant odos ir sukelti problemų, nes jis pučiamas gana didele oro srove.
Estijoje labai svarbus žiemos sportas. Per televizorių esu ne kartą matęs, kaip nuo slidinėjimo trasos šviežias sniegas nupučiamas būtent lapų pūstuvu.

Namų ūkyje lapų pūstuvą galima naudoti dulkėms ir smėliui valyti nuo šaligatvių ir laiptų arba žolei pašalinti po nupjovimo vejapjove. Vejapjovės, turinčios šoninio išmetimo funkciją, pjaunant žolę palei šaligatvius dalį nupjautos žolės nupučia ant šaligatvio. Tokiu atveju vietoje šluotos geriau tinka naudoti lapų pūstuvą – jis be didesnių sunkumų nupūs nuo šaligatvio žolę, smėlį ir dulkes.
Svarbu! Stebėkite, kad nenukreiptumėte smėlio debesies į automobilio pusę – jis veikia kaip smėlio purkštuvas ir gali pažeisti automobilio dažų sluoksnį.

Jei jau kalbame apie automobilį, tai naudos iš šio prietaiso turi ir automobilių savininkai, kuriems patinka savo patikimąjį draugą vasarą plauti patiems. Ir mane kartais šiek tiek erzina – nors nuplautas automobilis ir atrodo švarus, vienoj ar kitoj vietoj pastebima vandens nuvarvėjimo žymių. Automobilį galima pervalyti švelniu skudurėliu, bet jų reikės daug, be to, tai užima gana daug laiko. Šį darbą galima nesudėtingai atlikti lapų pūstuvu. Daugumoje automatinių automobilių plovyklų naudojama tokia pat technologija – ant paviršiaus likęs vanduo nuo automobilio nupučiamas stipria oro srove.

Jeigu pradžioje atrodė, kad šis darbo prietaisas skirtas vienam darbui, dabar turbūt aišku, jog jis gali būti naudojamas gerokai įvairesniems darbams. Lapų pūstuvą, be abejo, galima naudoti ir čia neaprašytiems tikslams. Jeigu esate matę ar išbandę, parašykite komentarų skiltyje. Išbandysime patys ir pateiksime jums vaizdo medžiagą!

 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta