X

5 svarbiausi sodo įrankiai

21.05 2021 16:36

Ką tik įsigijote naują namą ar vasarnamį su sodu, kuriam reikia priežiūros ir meilės. Krūmai, lysvės, gyvatvorės ir visi kiti sodo malonumai. Visu tuo reikia pasirūpinti: genėti šakas, laistyti, tręšti ir t. t. Nuo ko pradėti?

Taip, teisingai, nuo tinkamo sodo įrankių rinkinio! Dabar pristatysime sodo įrankių TOP 5, kurie yra kiekvieno sodininko įrangos dalis, ir kuriuos naudojant jūsų sodas atrodys tiesiog puikiai!

1. Rankinis kastuvėlis. Mažas ir universalus įrankis, skirtas kasti duobutes mažesniems sodinukams, daigams perkelti iš vienos vietos į kitą, šaknims pašalinti ir kt. Pirkdami rankinį kastuvėlį įsitikinkite, kad jo rankena yra ergonomiška ir patogi, kitaip delnai neatlaikys ilgesnio darbo.

2. Žirklės, nes norint užtikrinti tvarų augimą, visus augalus reikia genėti: pašalinti šakų perteklių ir nudžiūvusius žiedus, apkarpyti krūmus, t. t. Rekomenduojame įsigyti dvi žirklių poras – vieną porą mažesniems krūmams ir gėlėms, kitą – storesnėms lajų šakoms kirpti. Rinkdamiesi genėjimo žirkles, turėkite omenyje, kad kuo geresnė ašmenų kokybė, tuo lengviau bus karpyti ir tuo ilgiau jas naudosite.

3. Kastuvas aštriu galu puikiai tinka dirvai purenti arba kasti duobes didesniems augalams. Tačiau žvyrui, smėliui ar dirvai kasti labiau tinka kastuvas didesniu kėlimo paviršiumi ir aukštesniais kraštais, kad neišbyrėtų žemės. Idealiu atveju savo pašiūrėje laikykite abu variantus. 

4. Dirvožemiui lyginti ir purenti arba nupjautai žolei surinkti tinka grėblys. Grėbliai būna dviejų tipų: vienas daugiausiai skirtas dirvai, smėliui ar žvyruotos dangos paviršiui apdirbti, kitas yra tinkamesnis šakoms, kankorėžiams ar lapams sugrėbti. Rekomenduojame rinktis nerūdijančiojo plieno arba aliuminio grėblį, kad laikui bėgant jis nerūdytų.

5. Norite apsaugoti savo rankas! Dirbdami su įrankiais, mūvėkite patogias ir trintį mažinančias pirštines, kad ant delnų neatsirastų negražių pūslių ir sodo darbai netaptų skausmingi. Jeigu sodo darbams naudojate trąšas ir chemikalus, būtinai apsirūpinkite pirštinėmis, nes daugelis chemikalų yra pavojingi ir ėsdina odą!

Naujienos

Visos Naujienos
 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta