X

Vejos priežiūros technikos paruošimas žiemai

04.02 2016 16:13

Dažnai pasitaiko, jog vejapjovės, trimeriai ar vejos traktoriukai žiemą tiesiog guli numesti ir pamiršti garaže ar pašiūrėje iki pat pavasario. Jei norite, kad jūsų technika kitą sezoną pasitiktų gerame stovyje ir gyvuotų ilgiau, itin svarbu ją tinkamai paruošti žiemojimui.

Vejos traktoriai bei vejapjovės

Svarbiausia yra išvalyti ir išplauti pjovimo mechanizmą, tam yra keli valymo būdai. Didžioji dalis vejapjovių bei vejos traktorių turi įmontuotą plovimo antgalį. Jums tereikia prie jo prijungti žarną su vandeniu ir paleisti peilius suktis. Leiskite šiam procesui vykti bent keletą minučių, tai turėtų švariai išvalyti visą pjovimo mechanizmą nuo žolės likučių bei kitų šiukšlių. Jei plovimo antgalio nėra, jums teks išvalyti mechanizmą rankiniu būdu – pakelti vejapjovę ir pasinaudoti vandens žarna. Primename, kad įprastas vejapjoves galima kelti tik spaudžiant rankena link žemės ir keliant vejapjovės priekį! Kai įranga išplauta – palikite ją išdžiūti ar pasinaudokite, tarkime, lapų pūstuvų ir taip paspartinkite šį procesą. Jei neturite lapų pūstuvo, galite tiesiog užvesti variklį ir palikti jį dirbti keletui minučių.

Būtinai ištuštinkite ir išvalykite degalų baką. Kitą sezoną pradėkite šviežiais degalais – taip išvengsite galimos kondensacijos, kai temperatūra žiemą nukris žemiau nulio.

Sena alyva privalo būti nuleista, o bakelis išvalytas, o tada pakeista švaria ir šviežia alyva, nes sena ir panaudota alyva taip gerai nebeapsaugo nuo korozijos.

Daugumos senų vejapjovių bei traktoriukų modelių degalų bakas pagamintas iš metalo. Tokio tipo bakai turi būti itin gerai prižiūrėti ir apsaugoti nuo korozijos. Naujų modelių degalų bakai pagaminti iš plastiko, todėl nebereikia rūpintis dėl rūdžių.

Paliekant techniką žiemoti su kuru bake, į jį privalo būti įpiltas specialus stabilizatorius ar dvitaktė alyva. Ant kiekvieno iš šių stabilizatorių įpakavimų yra informacija apie reikalingą kiekį. Įpylę stabilizatorių užveskite variklį ir leiskite jam paveikti.

Prieš įrangai „įžiemojant“ privalu įkrauti akumuliatorių. Kai krovimo procesas baigtas, baterija privalo būti išimta ir padėta į šiltą, sausą vietą. Taip pat kaip ir bateriją – vejapjovę ar traktoriuką rekomenduojame laikyti sausoje ir švarioje vietoje.

Trimeriai ir krūmapjovės

Trimeriai bei krūmpajovės taip pat privalo būti švariai išvalytos. Įsitikinkite, jog ašmenys nėra apsinešę jokiomis šiukšlėmis ar žolės liekanomis.

Kaip ir vejapjovės, trimeriams bei krūmapjovėms rekomenduojama ištuštinti degalų baką. Jei įranga ilgai gulės nenaudojama, kuras jos bake „pasens“ ir tai gali sukelti rimtų gedimų variklyje. Pavasarį galite nustebti, jog Jūsų įranga sunkiai ar visai neužsives.

Taip pat rekomenduojama patikrinti įrankio pjovimo mazgą ir jo ašmenis. Galbūt kitam pavasariui pats laikas įsigyti naujus, neatšipusius peilius?

Įrankiai

Įvairūs įrankiai bei instrumentai sezono pabaigoje turėtų būti švariai išvalyti. Gerai žinomas ir patikrintas metodas yra plauti ašmenis vandenyje su trupučio muilo. Mažiau žinomas, tačiau, kur kas efektyvesnis metodas, naudoti alyvos bei smėlio mišinį. Tai padės lengvai nuimti bet kokios nešvarumus nuo jūsų sodo žirklių ar kitų ašmenų, taip pat nuo kastuvų ar pjuklų.

Kai įrankis išvalytas, reikėtų pagaląsti ašmenis. Tai turėtų būti daroma bent jau kartą per metus. Žinoma, jei įrankis naudojamas itin dažnai, ašmenis reiktų pagaląsti kartą per mėnesį ar net dažniau – taip užtikrinsite geriausią darbo kokybę. Nepamirškite ir spiruoklių bei sujungimų – šias vietas reikėtų reguliariai sutepti – taip išvengsite galimų lūžimų ar panašių bėdų.

Galąsti galite patys arba įrankį nunešti profesionalui, kuris, esant reikalui, pakeis susidėvėjusias dalis ar pačius ašmenis.

Nepamirškite, jog įrankius, taip pat kaip ir visą techniką, reiktų laikyti sausai, antraip nuo drėgmės įrankiai gali pradėti rūdyti. Patalpa įrankių sandeliavimui turi būti pakankamai didelė – mažus įrankius galite laikyti dėžėse, tačiau ilgesnius reiktų kabinti ant sienos. Komfortabilus įrankių sandeliavimas yra vienas iš kriterijų, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį.

Žiema yra puikus laikotarpis padaryti generalinę tvarką savo įrankių sandelyje – inventorizuoti įrankius bei išmesti senus ir nebereikalingus. Taip pat, pagalvoti ir nuspręsti, kurių įrankių jums tikrai reikės kitais metais ir galbūt pasvarastyti apie tų įrankių atnaujinimą. Kur kas geriau yra turėti mažesnį kiekį kokybiškų ir patikimų įrankių, nei didelę dėžę dulkančių pigių niekų.

www.sodoekspertai.lt

Naujienos

Visos Naujienos
 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta