X

Dirvožemio ir ledo grąžtas

08.02 2016 12:11

Dirvožemio ir ledo grąžtas 

Tikriausiai kur nors esate matę tokį keistą įrankį – dirvožemio grąžtą. Viena vertus, atrodo, kad tai labai specifinis darbo įrankis, kurio itin dažnai neprireikia. Kad geriau suprastumėte grunto grąžto savybes ir kur jis naudojamas, apibūdinsiu keletą situacijų, kuriose toks darbo įrankins beveik nepakeičiamas.

Priklausomai nuo skersmens, grunto grąžtas gali būti naudojamas įvairiems sodo darbams namuose ir parkuose ar apželdinimo paslaugas teikiančiose įmonėse.

Tvoros stulpų statymas

Prieš daugelį metų kastuvu kasiau duobes tvoros stulpams. Bendras tvoros ilgis buvo beveik 500 m, stulpai turėjo būti statomi kas 2 m, vadinasi, reikėjo iškasti beveik 250 duobių. Kiekviena iš jų turėjo būti apie 60 cm gylio ir pakankamai plati, kad į ją tilptų ne tik 22 cm skersmens stulpas, bet ir akmenų bei mišinio, kuris stulpą tvirtai laikytų žemėje. Tas projektas truko kelias savaites ir darbo buvo tikrai daug. Dabar jau ne kasčiau, o gręžčiau. Kodėl? Priežastis labai paprasta: gręžiant žemėje 20 cm skylę, kurios gylis 50–60 cm, į ją įstatyti 22 cm skersmens tvoros stulpą galima labai tvirtai. Sutaupysite ne tik laiko, bet ir nemažai lėšų, nes nereikės pirkti ir maišyti mišinio. Stulpai į žemę bus įstatyti tvirtai ir gerai stovės.

Medžių ir krūmų sodinimas

Jeigu norite dirbti sode, labai pagelbės grunto grąžtas. Gana sudėtinga ir užimanti nemažai laiko užduotis, kai reikia iškasti mažų duobių krūmams ir medžiams sodinti. Grunto grąžtu, kurio skersmuo 25 cm, išgręšite gana gilią duobę, į kurią labai nesudėtingai įstatysite norimus sodinukus. Planuodami spygliuočių gyvatvorę ar kitus sodo elementus, savo idėjas galėsite įgyvendinti daug paprasčiau. Kasant kastuvu duobės ne visada būna vienoje lygioje eilėje. Sodinant grunto grąžtas dar turi ir pranašumų – nereikia gręžti labai gilių duobių ir naujus sodinukus į skyles galima dėti kartu su dirvožemio kamuoliu.

Žvejyba žiemą

Dirvožemio grąžtus, prie kurių galima tvirtinti ledo grąžtus, labai sėkmingai panaudosite ir žiemą. Esu išbandęs. Rankiniu grąžtu išgręžti skylę 20 cm storio lede trunka apie 30–40 sekundžių, o motoriniu grąžtu tas pats veiksmas atliekamas per 4 sekundes, t. y. dešimt kartų greičiau. Reikėtų paminėti, kad rankinio grąžto skersmuo buvo 13 cm, o motoriniu grąžtu išgręžta skylė – 20 cm. Jeigu žvejojate savo malonumui, tai 40 sekundžių tikrai nėra taip jau daug, bet jei Jūsų tikslai dideli ir norite per dieną išgręžti apie šimtą skylių, rankos gali labai pavargti.

Kitos naudojimo sritys

Dirvožemio grąžtas naudingas ne tik sodo stulpų duobėms gręžti, bet jis yra ir labai geras darbo įrankis sode statant palėpę ar sodo namelį. Juo greitai ir nesudėtingai padaromos atraminių stulpų duobės. Dirvožemio grąžtą patogu naudoti visur, kur reikia išgręžti tam tikro skersmens skylę, į kurią kas nors bus montuojama ar sodinama.

Pažiūrėkite, kaip dirvožemio grąžtu dirbama žiemos sąlygomis:

Naujienos

Visos Naujienos
 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta