X

Pasiruošimas žiemai

04.02 2016 16:09

Atėjus žiemai ateina ir laikas įvertinti visą sniego valymo arsenalą. Jei Jūsų kiemui nebepakanka greito aptvarkymo kastuvu, turbūt tinkamiausias didelis žingsnis yra įsigyti  sniego buldozerį ir grandines sniegui - žieminę įrangą Jūsų vejos traktoriui.
 
 Neretai prieš žiemą vejos traktoriams daromos akcijos, kurių metu gerokai pigiau galite įsigyti aukščiau minėtus priedus. Jei svarstote viso vejos traktoriaus įsigijimą – toks metas yra pati geriausia proga. Paprasčiausias jos motyvas – itin palankios įsigijimo sąlygos, kurios tokiu metu atperka visą buldozerio kainą.
Kokie yra kiti esminiai žingsniai, kurių reiktų imtis artėjant žiemai, norint užtikrinti ilgaamžiškumą ir patikimumą?

Alyva

 Ankstesniuose straipsniuose jau demonstravau, kodėl žiemą nerekomenduotina naudoti variklinę SAE30 alyvą – tai pateikiau ir paprasto video-testo metu. Žiemą oro temperatūra neretai nusmunka žemiau -15 laipsnių, katastrofiškai pakeisdama tepalo savybes. Taip atsitinka alyvai, kuri įpilta į vėsumoje laikomą techniką. Tepalas tampa panašus į susicukravusį medų ar parafiną. Atšildžius alyvą ankstesnė klampa atsistato, tačiau šalto paleidimo metu varikliui padaroma žala gerokai priartina kapitalinio remonto datą. Tai reiškia, jog jei turite vejos pjovimui naudojamą vejos traktorių, dabar yra puikus laikas pakeisti jo variklio alyvą. Tinkama ir naudotina žiemą alyva yra SAE10W30 ir SAE5W30.

Akumuliatorius

Vejos traktoriaus akumuliatorius yra ganėtinai mažas, todėl šaltu oru mažėjant akumuliatoriaus talpai verta patikrinti jo būklę. Jei akumuliatorius geras, rekomenduotina jį pilnai įkrauti. Tai padės išsaugoti akumuliatorių. Palikus neįkrautą akumuliatorių žiemos šalčiui sudaroma didelė galimybė jam pilnai išsikrauti ir nepataisomai sugesti.

Grandinės

Turbūt visiems žinoma, jog po sniegu neretai slepiasi ir slidus ledo sluoksnis. Tai reiškia, jog vejos traktorių padangoms, iš esmės skirtoms naudoti vasarą, tikrai pritrūks sukibimo. Pataisyti šiai situacijai gaminamos įvairios grandinės, dažniausiai montuojamos ant varančiųjų ratų. Sniegui skirtos grandinės, primenančios naudojamas gyvuliams pririšti. Kitas tipas – grandinės stačiakampiais nareliais. Jos labiausiai tinka ledu padengtam keliui. Yra ir dar vienas grandinių tipas - dygliuotos.

Svoriai

Dar vienas geras sukibimo pagerinimo būdas – traktoriaus masės didinimas. Tam dažniausiai naudojami specialūs svoriai, dedami į ratlankių vidų, nors kartais ūkiški savininkai naudoja ir savadarbius tvirtinimus svoriams, kurie tvirtinami prie traktoriaus rėmo. Bet kuriuo atveju, toks svorių tvirtinimas yra kraštutinė priemonė neretai viršijanti leidžiamą traktoriaus ašių apkrovą ir tiesiogiai kenkianti tiltams. Nuo perkrovos sulenktos ar sulaužytos ašys paprastai laikomos negarantiniu technikos sugadinimu.

Buldozerio peilis

Šio įrenginio pasirinkimas paprastai priklauso nuo valdymo patogumo ir tam skiriamo biudžeto pusiausvyros. Taupūs ūkininkai pasigamindavo šiuos priedus ir naudodami 200 litrų statinės fragmentus. Šiais laikais pasirinkimas tikrai platus ir tokios kraštutinės priemonės vargu ar reikalingos. Renkantis tinkamą sniego peilį verta atkreipti dėmesį ir į komplektaciją. Jei šiuo įrenginiu naudositės valydami grindinį ar plyteles, pasirinkite modelį su primontuota gumine juosta ant apatinės briaunos – taip apsaugosite kiemo dangą nuo suraižymų.

Padangos

Šąlant orui mažėja ir jo tūris, todėl nenustebkite, jog vasarą pripūstose padangose, šaltyje slėgis smarkiai sumažės. Žinoma, žiemos sąlygoms rekomenduojamas žemesnis padangų oro slėgis, nes taip nesudėtingai padidinamas sukibimo paviršiaus plotas (atitinkamai ir padangos sukibimas).

Būtų klaidinga manyti, jog negalingas vejos traktorius gali prilygti galingai komunalinei sniego valymo technikai, kuria lengvai nuvalomos bet kokios būklės aikštės ir gatvės. Santykinai nesunkus įrenginys turi efektyvumo ribas. Rekomenduotina vejos traktoriumi stumdyti nestorą sniego sluoksnį. Vejos traktoriumi efektyviai valomas puraus sniego sluoksnis yra apie 20-30cm storio. Tokį sluoksnį galima įveikti visu buldozerio pločiu. Jei sniegas šlapias, apledijęs ar įsisenėjės, stūmos plotį tenka mažinti. Toks sniegas buldozeriu valomas daug efektyviau, jei judama didesniu greičiu, naudojantis inercija ir tik dalimi peilio pločio, nei lėtai stumiant visa briauna.

 

www.sodoekspertai.lt

Naujienos

Visos Naujienos
 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta