X

Pjovimo našumas - esminis kriterijus renkantis vejapjovę

08.02 2016 12:06

Vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis tinkamiausią vejapjovę ar traktorių yra pjovimo plotis – būtent šis dydis nusako realų vejos pjovimo įrenginio našumą.

Žemiau pateiktame paveikslėlyje galite pamatyti, koks plotas gali būti nupjaunamas per vieną valandą atitinkamu pjovimo pločiu ir priklausomai nuo pjovimo būdo (surenkant ir išmetant). Verta pažymėti, kad kalbama apie veją, o ne tankiai užaugusią pievą.

Pavyzdžiui, dirbant 42cm pjovimo pločio įrenginiu, per valandą žolės krepšį ištuštinant 10-12 kartų, galite nupjauti apie 600m2 plotą. Kita vertus, jei vejapjovė ne renka o tik mulčiuoja arba išmeta nupjautą žolę, 42cm pjovimo pločio įrenginiu per valandą galima nupjauti 900m2 vejos.

Renkantis vejapjovę, verta atkreipti dėmesį į kai kurias technines savybes, kurios padeda atlikti darbą greičiau ir lengviau :
• Didelis žolės rinktuvas – jį reikia rečiau tuštinti, todėl galite sutaupyti laiko .
• Galingas variklis - tai padės darbą atlikti išties greitai ir prailginti vejapjovės gyvenimą.
• Ratų guoliai – jų pagalba lengviau stumti vejapjovę.
• Dideli galiniai ratai - jie lengvai rieda per grubius paviršius, nelygumus ir duobes.
• Savaeigės - nelygiems ir dideliems plotams pjauti - daug lengviau. Modeliai su kintamu greičio prisitaiko prie vartotojo greičio.
• Elektrostarteris - greita, paprasta ir patogu!
• Aukščio nustatymas - ši funkcija leidžia lengvai reguliuoti pjovimo aukštį ir prisitaikyti prie skirtingų ilgių vejos

Vejos traktoriaus pasirinkimas

Pjovimo plotis taip pat leidžia teisingai išsirinkti ir vejos traktorių. Cub Cadet vejos traktorių pjovimo mazgų dydžiai dažniausiai yra nuo 76 iki 137 cm. Geriausia rinktis pagal teritorijos dydį. Paveiksle pateikiama našumo pavyzdžių, vejos traktoriams su surinkimo krepšiu ir be jo.

Pavyzdžiui, naudojant žolės surinkimo funkciją , su 76cm pjovimo pločiu, ištuštinant krepšį 7-8 kartus per valandą galima nupjauti 1400m2. Kita vertus, jei vejos traktorius tik mulčiuoja arba išmeta žolę, su 76cm pjovimo mazgu per valandą galima nupjauti 2000 m2. Čia taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad kalbame apie veją, o ne pievą.

Jei pjautinas plotas yra didelis, tačiau netolygus (pvz., apsodinta krūmais ir gėlynais teritorija), galite pasirinkti manevringesnį vejos traktorių su mažesniu pjovimo pločiu, bet su daugiau funkcijų.

Naujienos

Visos Naujienos
 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta