X

Vejapjovių variklių galia. Kaip ją suprasti?

08.02 2016 13:29

Arklio galios ir darbinis tūris

Be abejo, sodo technika besidomintys atidesni klientai pastebėjo, kad nuo variklių dingsta galios nuoroda HP (AG) arba KW. Vietoje jos atsiranda keisti skaičiai 305cc, 597cc ar koks kitas nieko iš esmės nesakantis skaičius.

Kas gi įvyko? Iš esmės viskas labai paprasta. O būtent – kai buvo naudojama arklio galia ar kilovatai, ant variklio buvo rašomas maksimalus galios rodiklis. Elementaru – variklių gamintojai galėjo ant savo gaminių rašyti pagražintus skaičius ir taip vesti iš proto klientus.
Problemą kėlė faktas, kad maksimali galia būdavo pasiekiama esant kur kas didesnėms apsukoms nei, pavyzdžiui, yra saugu traktoriams. Sumažinus vejos traktoriaus variklio apsukas, pavyzdžiui, nuo  5500 iki 2500 aps./min., kur kas sumažėjo ir galia (žr. lentelę).

Čia labai aiškiai matyti, kad maksimali variklio galia esant 2500 aps./min. (angl. rpm) yra apie 8,5 AG (angl. HP), bet  apsukoms didėjant auga ir arklio galių skaičius. Siekiant uždrausti variklių gamintojų žaidimus, nuspręsta neleisti ant variklių žymėti maksimalios galios, bet nurodyti darbinį tūrį kubiniais centimetrais (cm³, arba ccm). Antras svarbus rodiklis, kuris yra pateikiamas – sukimo momentas Nm. Jis rodo variklio veleno išvystomą sukimosi jėgą. Kuo didesnis šis skaičius, tuo didesnį krūvį variklis gali atlaikyti.
Pagal kubinius centimetrus labai tiksliai pasakyti, kokia galia dirba variklis, sunku, nes vienodos darbinės apimties skirtingų gamintojų varikliai gali turėti skirtingus rodiklius. Laimei, sodo technikos varikliai šiuo aspektu skiriasi nedaug ir renkantis pagal variklio darbinę apimtį suklysti sunku.

Naujienos

Visos Naujienos
 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta