X

Vejos laistymas karštu oru

08.02 2016 11:53

Karštu ir sausu oru, veją reikia laistyti reguliariai, taip siekiant užtikrinti, jog drėgmės lygis ir su vandeniu gaunamų medžiagų kiekis būtų pakankamas.

Jei oro temperatūra siekia 20-25 °C, veją rekomenduojama laistyti kas 5-7 dienas, jei temperatūra siekia 25-30 °C, veją laistyti reiktų kas 2-4 dienas, o jei temperatūra yra aukštesnė nei 30 °C, reiktų veją ne tik reguliariai laistyti, tačiau ir kasdien ją atvėsinti po keletą minučių ją laistant karščiausiu dienos metu. Renkantis laistymo intesyvumą taip pat reiktų atsižvelgti ir į dirvos tipą (smėlis, molis, juodžemis ir t.t.).

Tinkamiausias laikas laistyti vejai yra ankstyvas rytas - taip išvengsite didelių vandens sąnaudų - laistant karščiausiu dienos metu dalis vandens tiesiog išgaruos.

Laistant reiktų nepamiršti, jog vanduo turi pasiekti bent 10-15cm gylį - tai užtikrins, jog žolės šaknys gaus pakankamai drėgmės - jos yra atsakingos už kokybišką žolės augimą. Taip pat, paviršutiniškas laistymas leis intesyviau augti piktžolėms, kurių šaknys yra kur kas arčiau vejos paviršiaus. Svarbu prisiminti ir tai, kad pernelyg intesyvus laistymas gali ir pakenkti - per didelis kiekis vandens išplaus iš dirvožemio maistines medžiagas ir žolės augimas gali būti sutrikdytas. Pernelyg drėgname dirvožemyje taip pat gali atsirasti samanų.

Kokybiškam vejos laistymui rekomenduotina įsidiegti automatinio vejos laistymo sistemą. Svarbu ją įdiegti teisingai - taip, kad kuo tolygiau būtų pasiekta visa veja.

Siekiant išlaikyti vejos drėgnumą, esant karštam orui reikia padidinti pjaunamos vejos aukštį keletu centimetrų. Reguliariai patikrinkite pjovimo mechanizmo aštrumą, nes tie viena dažniausių sužalotos vejos priežasčių. Tradicinės vejapjovės dažniausiai žolę ne pjauna, o kerta. Jei pjovimo sistema aštri ir prižiūrėta - žolė nukertama tiksliai ir tvarkingai, tačiau jei peilę atbukę - žolė "nudraskoma" ir tai iškart matosi - nupjauta veja tiesiog praras įprastą sodrų žalumą, laikui bėgant atrodys vis labiau nuskurdusi.

Rūpinkitės savo veja, nes tai yra savotiška Jūsų namų vizitinė kortelė!

Naujienos

Visos Naujienos
 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta