X

Akumuliatorinė sodo technika – beveik idealus pasirinkimas nedideliems sklypams

28.05 2021 17:06

Iki 700 m2 (7 arų) vejos plotas, keli šimtai metrų gyvatvorės arba tiek pat sodo ir lysvių kraštų yra „lengvas kąsnis“ akumuliatorinei sodo technikai. Nors dėl akumuliatoriaus talpos darbo trukmė yra ribota, tačiau tokie darbo įrankiai neskleidžia didelio triukšmo: kam iš mūsų patiktų šeštadienį verandoje gurkšnoti rytinę kavą ar saulei leidžiantis kepti mėsą ant grotelių, jei iš artimiausių kaimynų sklinda benzinu varomų vejapjovių triukšmas.

 

Echo akuga muruniiduk ECLM-58V4AH


Dažnai domimasi, kokia turėtų būti akumuliatoriaus talpa ampervalandėmis (Ah). Vaizdžiai kalbant, akumuliatoriaus talpą galima palyginti su įprastos vejapjovės degalų bako talpa – kuo ji didesnė, tuo ilgiau galima dirbti vienu įkrovimu. Be to, svarbi ir prietaiso darbinė įtampa voltais (V). Įtampa turi tiesioginį poveikį galiai. Taigi kuo ji didesnė, tuo galingesnis įrankis. Darbo įrankio, veikiančio 50 V ir didesne įtampa, galimybes drąsiai galima lyginti su 2 taktų variklio, kurio darbinis tūris yra apie 25 cm3, našumu.

 

Echo aku 58V


Akumuliatoriui išsikrovus jį reikia įkrauti, dėl to neišvengiamos darbo prastovos. ECHO 58V darbo įrankiuose yra 4 A įkrovikliai, kurie 2 Ah akumuliatorių įkrauna per 30 minučių, o 4 Ah akumuliatorių – per vieną valandą. Jums nereikia laukti kelių valandų, kol vėl galėsite dirbti.

 

Akuga hekilõikur ECHT-58V2AHE

Pakanka vieno ar reikia kelių akumuliatorių? Tai priklauso nuo vejos dydžio, gyvatvorės ilgio ir aplink sklypą augančių lapuočių skaičiaus. Paprastai pakanka vieno akumuliatoriaus, tačiau didesniam sodui jūsų garažo lentynoje galėtų būti ir papildomas. Tuomet būsite tikri, kad darbas bus atliktas vienu kartu.
ECHO namų vartotojų linijos sodo technikoje naudojamas 58 V akumuliatorius, kurio talpa yra 2 arba 4 ampervalandės. Čia galioja taisyklė, kad akumuliatoriaus kaina koreliuoja su talpa ir įtampa. Galima pastebėti, kad sodo įrankiai, kurių darbinė įtampa yra mažesnė nei 20 V, nepasižymi dideliu našumu.

 

Echo Akuga lehepuhur ECPLB-58V2AH

Akumuliatoriaus talpa ir darbo įrankio pobūdis taip pat nustato darbo laiko ribas. Miesto sklypų sąlygomis, vejapjovės ir gyvatvorių žirklės vienu įkrovimu veikia maždaug pusvalandį, to pakanka sodui apeiti. Paprastai niekas iškart neketina nupjauti visos vejos, pirmiausia reikia sutvarkyti sodo pakraščius, takelių kraštus ir lysvių galus. 53 cm pločio ir iki 40 minučių veikiančios vejapjovės visiškai pakanka norint nupjauti normalaus dydžio sklypą mieste. Grandininis pjūklas su 15 cm skersmens kaiščiais leidžia jums padaryti daugiau nei 100 pjūvių, o tai miesto sąlygomis paprastai yra daug daugiau, nei reikia. Taip pat verta atkreipti dėmesį į pjūklo grandinės greitį - 21 m/s, kuris nenusileidžia daugumai šios rūšies benzininių įrankių.

 

Echo akuga mootorsaag ECCS-58V4AH

Reikėtų atminti, kad gyvatvorių žirklės, žoliapjovės ir pjūklai bei vejapjovės, kurių pardavimo kaina mažesnė nei 300–400 eurų, yra buitinė technika, jie nėra skirti eksploatuoti aplinkos priežiūra besiverčiančiose įmonėse. Jeigu ūkyje reikia nupjauti kilometrinį griovio šlaitą ir lauko pakraštį, verčiau naudoti įrankį su benzininiu varikliu.

Naujienos

Visos Naujienos
 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta