X

Kur panaudoti lapų pūstuvą?

22.09 2020 15:21

 

Rudenį gatvėje neretai pasigirsta neįprastus garsus skleidžiantys įrankiai – lapų pūstuvai. Gana dažnai mūsų klausia, ar juos įsigijus bus galima panaudoti ir kitiems darbams. Tikrai taip! Kad būtų aiškiau, papasakosime, kur mūsų klientai dažnai panaudoja lapų pūstuvus.

Lapų pūtimas arba smulkinimas

Pagal pavadinimą aišku, kad lapų pūstuvas naudojamas vietoj grėblio. Galinga koncentruota vėjo srove galima sušluoti didelius lapų kalnus. Dalis prietaisų dar turi siurbimo ir smulkinimo funkciją, susmulkinančią lapus iki dvylikos kartų. Vadinasi, sušlavus lapų krūvą nebūtina jos vežti kompostuoti šimtais pilnų karučių. Vien pakeitę pūstuvo funkciją, sumažinsite lapų krūvos tūrį. Be to, susmulkintus lapus sunkiau išnešioti vėjui.

Smėlio arba nupjautos žolės valymas nuo terasos

Jeigu šeimoje yra mažų vaikų, iš smėlio dėžės ant namo terasos dažnai prinešama smėlio. Galima jį tiesiog nušluoti, tačiau dėl terasos lentų rašto šis užsiėmimas gali būti labai varginantis. Paprasčiau įjungti pūstuvą ir per kelias sekundes nupūsti smėlį. Tas pats ir su veja – pjaunant veją palei terasos kraštus, nori nenori žolės patenka ir ant terasos.

Medžių lapų šlavimas nuo sunkiai pasiekiamų paviršių

Jei nuo vejos lapus dar galite sugrėbti, tai šį darbą žymiai sudėtingiau atlikti ant įvažiavimo keliuko, ypač jei jis žvyruotas ar padengtas akmens skalda. Grėblys įtraukia ir palaidus akmenis, o juos išrinkti gana keblu. Daug paprasčiau lapus nupūsti; gamtoje taip įprasta jau šimtus metų.

Vejos traktoriaus valymas

Nupjovus veją, traktoriai būna pilni žolės. Ją galima nuplauti aukšto slėgio plovykla, tačiau patirtis rodo, kad kur kas paprasčiau tai daryti lapų pūstuvu. Priežastis paprasta – kai plaunate plovimo įrenginiu, lieka neišvaizdi šlapios žolės krūva, o pusiau sausas žoles nušlavus pūstuvu, jos gražiai pasisklaido po veją ir nekrenta į akis.

Lapų valymas iš lietvamzdžių

Lietvamzdžiams išvalyti reikia atidumo ir stabilumo, tad jeigu stogo atbrailos nėra labai aukštai ir pasiekiate jas kopėčiomis, susikaupusius nešvarumus iš lietvamzdžių galima išvalyti ir pūstuvu.

Kepsninės anglių įkūrimas

Kurie iš mūsų vasaromis ant grotelių nekepa mėsos? Vis dėlto įkurti kepsninės anglis kartais trunka amžinybę, net jei naudojate geras anglis ir tinkamą degųjį skystį. Pirmosioms anglims įsižiebus, tinkamas metas paleisti lapų pūstuvo variklį tuščiąja eiga ir oro srovę nukreipti į kepsninę. Nustačius per didelį galingumą, kepsninės anglys gali išlakstyti į šalis, tad būkite atsargūs. Paprastai tam, kad kepsninė būtų paruošta per minutę, pakanka tuščia eiga dirbančio pūstuvo. 

Automobilio džiovinimas

Tai gana geras triukas, kurį mažai kas žino. Kai nuplaunate automobilį, tekantis vanduo džiūdamas palieka pėdsakus. Kad to išvengtumėte, lapų pūstuvu galite greitai nupūsti vandens likučius. Taip nebeliks džiūstančio vandens pėdsakų ir automobilis išdžius kur kas greičiau!

Sniego šlavimas

Patys esame bandę šluoti sniegą lapų pūstuvu ir nustebome, nes tai tikrai įmanoma! Kai žiemą prikrenta lengvo ir puraus sniego, nebūtina iškart griebtis sniego kastuvo. Į pagalbą pasitelkite šaunų lapū pūstuvą ir juo lengvai nuvalykite sniegą. Žinoma, storo tirpstančio sniego sluoksnio nupūsti nepavyks, tačiau iškritus šviežiam puriam sniegui problemų nekils.

Sniego valymas nuo automobilio

Šis metodas dažnai naudojamas automobilių prekybos aikštelėse. Ten automobiliai turi būti neapsnigti, tačiau per dažnai nuo jų šluojant sniegą, galima pakenti dažytiems paviršiams. Nupūsdami sniegą oro pūstuvu, dažams nepakenksite.

Yra ir daugiau būdų, kaip panaudoti lapų pūstuvus, pavyzdžiui, dengiant stogą nupūsti sniegą tarp grebėstų, atliekant kelio ženklinimo darbus – nuvalyti kelio paviršius ir t. t. Šauniose rankose šis darbo įrankis gali būti naudojamas visus metus. Tikrai neverta baimintis, kad įsigytas įrankis didžiąją metų dalį tik rinks dulkes.

Čia rasite platų pūstuvų pasirinkimą>>.

Naujienos

Visos Naujienos
 
Klauskite eksperto!
Ära vajuta